".................................,

Yıllardır beklediğimiz, hep kapıya kadar gelip bizleri umutlandıran, ama bir türlü gerçekleştirilemeyen, hastane beklentimiz artık son noktaya yaklaşıyor. Yaklaşık 45000 m2 kapalı alana sahip, şu anda ülkemizde inşaatı süren en büyük üniversite hastane binasına gelecek sene Haziran-Aralık ayları arasında yerleşme hazırlıklarına başlarız. Hepimiz gözlerimizi hastaneye dikmiş dikkatke izlerken, gözden ırak bir kuytuda ülkemizin en güzel Tıp Fakültesi binası yapılıyor. Temel araştırma laboratuarlarıyla, deneysel hayvan araştırmaları merkeziyle, öğrenci laboratuarlarıyla, sınıflarıyla, kütüphanesiyle ve bundan sonra toplantılarımıza ev sahipliği yapacak konfrans salonuyla Tıp fakültesi binamız da bitime hızla ilerliyor.
Ocak ayından sonra, bir yıl boyunca, birçok hazırlık yapılması, yeni yerlerin ihtiyaçlarının belirlenmesi, bunları satın almalarının yapılması ve yerleşilmesi gerekmektedir. Bütün bu sürecin sağlıklı yürümesi için büyük bir işbirliğine ve dayanışmaya ihtiyaç vardır. Bu zor zamanları hep birlikte başarıyla geçerek, ülkemizdeki en iyi Tıp Fakültelerinden biri olacağımıza inanıyorum. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.
Bu törenle bizlere emanet edilmiş yeni bir nesil eğitime başlıyor. Herşeye baştan başlayacak ve geleceğin doktorlarını yetiştireceğiz. Hepimiz
bu sorumluluğumuzun ne kadar ağır olduğunun bilincindeyiz. Sadece bazı bilgileri öğretmek değil, sınıflarda, laboratuarlarda, kliniklerde öğrencilerimize gelecekte olabilecekleri olumlu örnekler oluşturmak bizim en önemli görevimiz. Bütün meslektaşlarımın bu yönde, mesleğimizin temelini oluşturan güçlü bireysel disiplin ve meslek etiğinin gerektirdiği gibi çalıştığına inanarak, hepinize yeni akademik yılın hayırlı olmasını diliyorum.
Sevgili Öğrenciler
Başarıyla geçen bir öğrencilik ve sınav döneminden sonra ilk defa meslek eğitimine başlıyorsunuz. Tıp Fakültesi'nin diğer fakültelere benzemediğini çok yakında farkedeceksiniz. 6 yıl boyunca diğer fakültelerdeki arkadaşlarınız rahat bir öğrencilik dönemi geçirirken sizler gece gündüz çalışmak zorunda kalacaksınız. Bunun nedeni size emanet edilecek şeyin insanlığın en değerli varlığı olmasındandır.
Eski bir Fransız atasözü der ki 'Doktor, sıklıkla, hastalıktan daha çok korkulması gereken kişidir.'
Sizden korkulmasını istemiyorsanız önünüzdeki 6 yıllık dönemde mesleğinize iyi hazırlanmanız gerekir. Öğrenmeniz gereken sadece tıp bilgisi değildir. Etik ve ahlak değerleri mesleğinizin ayrılmaz bir parçasıdır.
Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi, sizlerin iyi bir eğitim almanızı sağlayacak güçlü bir kadroya, yeterli bir altyapıya, yenilikçi bir eğitim sistemine sahip genç bir fakültedir. Siz buradan mezun olmadan altyapı açısından Türkiye'nin en iyi tıp fakültelerinden biri haline gelecektir.

 ..................................."             

Konuşmanın tamamı pdf